KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915057
nr 1591 5057
Hans Osvald Larsson
(1915-1973), Sverige
Oljemålning, Hus. Monogramsignerad. Olja på pannå, 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
Hans Osvald Larsson, svensk målare född 1915, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 januari 2024
kl 19:08:47
22/1 18:38:14
22/1 18:46:02
Hans Osvald Larsson
Läs mer om Hans Osvald Larsson
Lis Husberg (f. 1920)